سوالات عمومی

تروایران یک سایت اینترنی می باشد که با استفاده از آن شما از هر نقطه از دنیا می توانید بدون محدودیت اقدام به خرید بلیط پروازهای بین المللی و داخلی تمامی کشورهای دنیا نمایید. بر خلاف آژانس  های هواپیمایی  سنتی، در سایت تروایران شما محدود به جستجو و خرید از تعداد محدودی از شرکت های هواپیمایی نمی باشید. در تروایران تقریبا اطلاعات پروازهای تمامی شرکت های هواپیمایی ثبت شده در IATA را می توانید مشاهده نمایید و در صورت تمایل اقدام به خرید بلیط فرمایید.
سایت تروایران جزو یکی از معروفترین و معتبرترین آژانس هایی هواپیمایی اینترنتی در دنیا می باشد و با اتکا به این مهم و همچنین بهره گیری از تجربیات آژانس هواپیمایی ثبت شده در ایران که وظیفه خدمات پس از فروش را بر عهده دارد، برای راحتی شما در برنامه ریزی سفر خود راه اندازی شده است.
یک کد یکتا می باشد که به هر رزرواسیون تعلق می گیرد. برای مثال شما وقتی اقدام به خرید بلیط برای 4 مسافر می نمایید، برای رزرواسیون شما یک کد مرجع رزور و 4 شماره بلیط صادر می شود. تمامی بلیط های صادر شده زیر مجموعه کد مرجع رزرو می باشند.
بلیط الکترونیکی (E-Ticket) سند الکترونیکی بدون کاغذ با یک شمار بلیط منحصر به فرد است که براحتی جایگزین از بلیط کاغذی است. وقتی که شما از سایت تروایران اقدام به خرید بلیط هواپیما می نمایید، بلیط الکترونیکی شما در بلافاصله بعد ازخرید به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. شما می توانید به سادگی آن را چاپ و همراه با گذرنامه و روادید معتبر برای به فرودگاه رفته و سفر نمایید. لطفا توجه داشته باشید داشته باشید که اگر به دستگاه چاپگر برای چاپ بلیط خود دسترسی ندارید می توانید کد مرجع رزرو و شماره بلیط اکترونیکی خود را یاداشت نموده و هنگام چکین (Check-In) این اطلاعات را بجای برگ فیزکی بلیط به مسئول کانتر ارائه نمایید.
پرداخت وجه بلیط خریداری شده در تروایران بصورت آنلاین از طریق درگاه پرداخت بانک پارسیان انجام می شود. شما می توانید از تمامی کارت بانک های عضو شتاب برای پرداخت هزینه بلیط های خریداری شده اقدام نمایید. لطفا توجه داشته باشید که تمامی مراحل پرداخت پول در سایت بانک پارسیان انجام می شود و تروایران هیچ گونه دسترسی به اطلاعات بانکی شما نخواهد داشت. این موضوع تضمین گر امنیت پرداخت می باشد و شما می توانید با خیالی آسوده اقدام به پرداخت هزینه نمایید.
خیر. متاسفانه قانون های تجارت آنلاین شرکت های هواپیمایی به هیچ یک از سایت های آنلاین فروش بلیط اجازه رزرو بلیط را نمی دهند.
پس از ثبت رزرواسیون در تروایران، بلیط(های) الکترونیکی شما ظرف مدت 10 دقیقه تا 24 ساعت برای شما ایمیل خواهد شد.
خیر. بلیط های الکترونیکی خریداری شده از طریق تروایران همگی تایید شده اند و نیازی به تایید مجدد آنها نمی باشد.
متاسفانه در حال حاضر امکان خرید بلیط پروازهای داخلی ایران در تروایران وجود ندارد. در آینده نزدیک و در صورت همکاری شرکت های هواپیمایی داخلی این امکان در سایت فراهم خواهد شد.
<%--

--%>

سوالات مربوط به کنسل نمودن و استرداد وجه

در حال حاضر برای کنسل نمودن بلیط خود می توانید در ساعات اداری با دفتر پشتیبانی این شرکت تماس حاصل فرمایید و یا در هر زمان درخواست خود را از طریق ایمیل به آدرس [email protected] ارسال نمایید. شما همچنین می توانید با دفتر هواپیمایی صادر کننده بلیط بصورت مستقیم تماس حاصل فرمایید.
مقدار جریمه کسنل نمودن یک بلیط به عامل های مختفلی از جمله:
  • شرکت هواپیمایی: معمولا شرکت های هواپیمایی سیاست های مختلفی برای مقدار جریمه کنسل نمودن بلیط دارند.
  • مسیر پرواز: بعضی مسیرها جریمه بیشتری از مسیر های دیگر برای کنسل نمودن دارند.
  • ساختار قیمت بلیط: نوع بلیط خریداری شده و ساختار قیمت آن تاثیر مستقیم در میزان جریمه کنسل نمودن دارد.
  • زمان کنسل نمودن: معمولا هرچه زمان درخواست کنسل نمودن نزدیکتر به زمان پرواز باشد، میزان جریمه بیشتر می باشد.
  • بستگی دارد .
برای کنسل نمودن بلیط از طریق تروایران باید حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز با دفتر پشتیبانی تروایران تماس حاصل نمایید. اگر کمتر از 72 ساعت به پرواز شما باقی مانده شما می بایست بصورت مستقیم با دفتر شرکت هواپیمایی تماس حاصل فرمایید.
پس از دریافت درخواست کنسل نمودن بلیط از طرف شما، سیستم پس از کسر مبلغ جریمه –در صورت وجود- وجه پرداخت شده را به حساب شما باز پس خواهد داد.
بعد از کسنل شده بلیط شما، بین 5 تا 10 روز کاری زمان لازم است تا هزینه پرداخت شده به حساب شما باز گردانده شود.

سوالات مربوط به تغییر بلیط

بله شما می توانید تاریخ بلیط خریداری شده از تروایران را در صورت امکان تغییر از طرف شرکت هواپیمایی، از طریق تماس مستقیم با دفتر هواپیمایی مربوط به پرواز و یا از طریق تماس با دفتر پشتیبانی تروایران اقدام به تغییر زمان بلیط نمایید. لطفا توجه داشته باشید:
  • قابلیت تغییر در بلیط به شرایط و مقررات شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیط بستگی دارد و تروایران هیچ دخالتی در این مقررات ندارد.
  • نام مسافر روی بلیط نمی تواند تغییر یابد
  • هواپیمایی صادر کننده بلیط قابل تغییر نمی باشد
برای تغییر تاریخ بلیط شما می توانید بطور مستقیم با دفتر شرکت هواپیمایی در ایران و یا با دفتر پشتیبانی تروایران تماس حاصل نمایید.
لطفا توجه داشته باشید که شرکت های هواپیمایی مبلغ جریمه های مختلفی برای تغییر قیمت بلیط های صادر شده خود دارند. برای مثال ممکن است یک شرکت هواپیمایی برای تغییر یک نوع بلیط هیج جریمه ای رخواست ننماید و برای یک نوع بلیط دیگر در همان پرواز $100 جریمه درخواست نماید. نکته دیگری که در هزینه تغییر بلیط تاثیر دارد پرواز انتخابی شما می باشد. ممکن است در پرواز جدید انتخاب شده توسط شما قیمت های بلیط متفاوت از پرواز قبلی خریداری شده توسط شما باشد. که در این صورت شما باشد تفاوت هزینه بلیط را نیز پرداخت نمایید.

غیره

بسته به شركت هاي هواپيمايي، نوع سفر، مبدا يا مقصد سفر، شركت هاي هواپيمايي تعداد يا وزن توشه يا بار را تعيين مي كنند كه بيش ازمقدار تعيين شده را بار اضافي تلقي كرده مي توانند هزينه هاي مربوطه را دريافت كنند.
به معاونت هوانوردي و امور بين المللي سازمان هواپيمايي كشوري يا با شماره تلفن هاي 8-61022066 تماس بگيريد.
<%--

--%>